Азот масою 1,3 кг за температури 280 К чинить тиск на стінки посудини 8,31ꞏ10 4  Па. Чому

дорівнює об'єм газу? Молярна маса азоту 0,028 кг/моль.​

Ответы на вопрос

Отвечает Шаповалова Катя.

Відповідь:

Ми можемо використати рівняння стану ідеального газу, щоб вирішити цю задачу:

PV = nRT,

де P - тиск газу, V - об'єм газу, n - кількість речовини (в молях), R - універсальна газова стала і T - температура газу у кельвінах.

Ми можемо використати дані, щоб знайти кількість речовини газу:

n = m / M,

де m - маса газу, а M - молярна маса газу.

n = 1.3 кг / 0.028 кг/моль = 46.43 моль

Тепер ми можемо використати рівняння стану ідеального газу, щоб знайти об'єм газу:

V = nRT / P

V = 46.43 моль * 8.31 * 280 K / 8.31ꞏ10^4 Па = 0.980 м^3

Тому об'єм газу дорівнює 0,980 м^3.

Пояснення: