Автомобіліст проїхав 297 км. Першу ділянку шляху він проїхав зі швидкістю 58 км/год, а другу зі

швидкістю 47 км/год. За який час автомобіліст проїхав першу ділянку шляху і за який - другу, якщо на першу ділянку шляху він витратив на 1,5 год більше, ніж на другу? ПОМОГИТЕ ПЖ СРОЧНО ​

Ответы на вопрос

Отвечает Умникова Анастасия.
Нехай час, за який автомобіліст проїхав першу ділянку шляху, дорівнює t1, а час, за який він проїхав другу ділянку шляху - t2.
З умови задачі ми знаємо, що t1 = t2 + 1.5. Також ми знаємо, що відстань дорівнює швидкості помноженій на час, тому можемо записати рівняння: 58t1 + 47t2 = 297. Підставимо значення t1 у це рівняння: 58(t2 + 1.5) + 47t2 = 297.
Розв’язуючи це рівняння, отримаємо t2 = 3.
Тоді t1 = t2 + 1.5 = 4.5.
Отже, автомобіліст проїхав першу ділянку шляху за 4.5 години, а другу - за 3 години.