Даю 60 балів Човен пройшов 15 км за течією річки і 27 км проти течії ,витративши на весь шлях 4

год . Швидкість течії становить 3 км/год.Знайдіть швидкість руху човна за течією?

Ответы на вопрос

Отвечает Феклистов Кирилл.

Відповідь:

15 км/год

Пояснення:

на фото знайдено швидкість човна, а швидкість за течією буде 12 +3 = 15 км/год


Отвечает Вихрова Соня.

Ответ:

15 км в год

нехай швидкість човна - х

шв. за течією х+3

шв. проти течії х-3

час на рух за течією 15 / (x+3)

час на рух проти течії 27 / (x-3)

весь час руху 4 год

маємо р-ня

\frac{15}{x+3}+\frac{27}{x-3}=4

\frac{15(x-3)}{x^2-9}+\frac{27(x+3)}{x^2-9}=\frac{4*(x^2-9)}{x^2-9}

15x-45+27x+81 = 4x² - 36

- 4x² +42x +72 = 0

- 2x² +21x +36 = 0

D = 21*21 -4*(-2)*36 = 729 ; \sqrt{729} = 27

x1 = (-21 -27)/(2*(-2)) = 48/4 = 12> 0

x2 = (-21 + 27)/(2*(-2)) = 6/-4 = -1,5  < 0 - не може бути

х1  = 12 - власна швидкість човна

швидкість човна за течією 12 + 3 = 15 км в год.

Объяснение: