Б) d, якщо a3 =4, a5 = 9,2; знайти арефметичну прогресію ​


Ответы на вопрос

Отвечает Подолей Каріна.

За умовою задачі ми маємо:

a3 = 4 та a5 = 9.2

Для знаходження різниці арифметичної прогресії (d) можемо використати наступну формулу:

a5 = a3 + 2d

Підставивши відомі значення, маємо:

9.2 = 4 + 2d

2d = 9.2 - 4

2d = 5.2

d = 2.6

Отже, різниця арифметичної прогресії дорівнює 2.6. Тепер, щоб знайти перший елемент (a1) прогресії, можемо використати наступну формулу:

a5 = a1 + 4d

Підставивши відомі значення, маємо:

9.2 = a1 + 4(2.6)

9.2 = a1 + 10.4

a1 = -1.2

Отже, перший елемент арифметичної прогресії дорівнює -1.2, а різниця дорівнює 2.6. Таким чином, арифметична прогресія буде мати наступний вигляд:

-1.2, 1.4, 4.0, 6.6, 9.2, ...