Бабуся з родиною мала викопати на городі 120 рядків картоплі. Щодня вони викопували на 4 рядки

більше, ніж планували, тому закінчили на 1 день раніше, ніж хотіли. Скільки рядків на день вони планували викопувати? СРОЧНО !!!

Ответы на вопрос

Отвечает Кус Варвара.

Нехай x - кількість рядків, яку планували викопувати на день. Тоді загальна кількість рядків, яку мали викопати, можна записати як:

120 = x * d,

де d - кількість днів, на які планували розподілити роботу.

За умовою задачі, вони викопували на 4 рядки більше, ніж планували, тому:

x + 4 - це кількість рядків, яку вони викопували на день.

Також маємо інформацію, що закінчили на 1 день раніше, ніж хотіли, тобто:

120 = (x + 4) * (d - 1).

З цих двох рівнянь можна скласти систему:

120 = x * d,

120 = (x + 4) * (d - 1).

Розкриваємо дужки і спрощуємо:

120 = x * d,

120 = x * d + 4d - x - 4.

Віднімаємо перше рівняння від другого:

0 = 4d - x - 4.

Додамо 4 до обох сторін, щоб позбавитися від'ємних чисел:

4 = x - 4d.

З першого рівняння виразимо x:

x = 120 / d.

Підставимо це значення в друге рівняння:

120 = (120/d + 4) * (d - 1).

Розкриваємо дужки:

120 = 120 - 120/d + 4d - 4.

Складаємо подібні дроби:

0 = 4d^2 - d - 30.

Розв'язуємо квадратне рівняння:

d = (1 + sqrt(121)) / 8 або d = (1 - sqrt(121)) / 8.

Перший корінь означає, що роботу планували розподілити на 15 днів, другий корінь є від'ємним, тому не підходить.

Отже, вони планували викопувати на день:

x = 120 / 15 = 8.

Відповідь: 8 рядків на день.