Катер пройшов 24 км за течією річки і 105 км проти течії річки за 3 год. Знайдіть швидкість течії ,

якщо власна швидкість катера дорівнює 45 км/год​

Ответы на вопрос

Отвечает Garifullin Karim.

за течією - S=24км; V=(x+45)км/год; t=24/x+45 год

проти течії - S=105 км; V=(x-45)км/год; t=105/x-45 год

катер - V=45км/год

СКЛАДЕМО РІВНЯННЯ

24/х+45 + 105/х-45=3

24/x+45(множимо на х-45) + 105/x-45(множимо на х+45) - 3(множимо на (х+45)(х-45))=0

24х-1080+105х+4725-3x^{2}-6075/(x+45)(x-45)

129x-2430-3x^{2}/(x+45)(x-45)

ПЕРЕЙДЕМО ДО РІВНОСИЛЬНОЇ СИСТЕМИ

-3x^{2}+129х-2430=0 /-(3)

(х+45)(х-45)≠0

1) x^{2}-43x+810=0

x1+x2=43

x1*x2=810

x1=

x2=

2)x\neq-45 i x\neq45