Потяг, затриманий на 1,5 год, на перегоні завдовжки 300 км ліквідував запізнення, збільшивши

швидкість на 10 км/год. Знайдіть, за який мав потяг проїхати даний перегін із початковою швидкістю.​

Ответы на вопрос

Отвечает Еремина Алина.

Відповідь:Пусть х км/ч - начальная скорость, тогда х+10 км/ч - увеличенная скорость.

300/х - 300/(х+10) = 1

300(х+10) - 300x = x(x+10)

300x+3000-300x=x²+10x

x²+10x-3000=0

D=10²-4*1*3000=100+12000=12100 = 110²

x₁=(-10-110)/2 = -60    ∅

x₂=(-10+110)/2=50 (км/ч) - начальная скорость

300 : 50 = 6 (ч) - должен был проехать 300 км.

Пояснення: