Знайдіть другий корінь і число (коефіцієнт) b: а). р² –2р –b =0; б). р² + bр – 16 =0.


Ответы на вопрос

Отвечает Морозова Дарья.

Ответ:

Розв'язуємо два квадратні рівняння:

а). р2 –2р –b =0;

Методом виключення:

r2 - 2r - b = 0

(r - 4)(r + b/2) = 0

r = 4; -b/2

r1 = 4; r2 = -b/2

Відповідно, вторинний корінь -b/2.

Число b є коефіцієнтом, який необхідно знайти.

б). р2 + bр – 16 =0;

Методом виключення:

r2 + br - 16 = 0

(r + 2b/2)(r - 8) = 0

r = -2b/2; 8

r1 = -2b/2; r2 = 8

Відповідно, вторинний корінь 8.

Знайдемо невідомий коефіцієнт b:

r2 = 8 => b = -1

Відповіді:

а). Вторинний корінь -b/2. Число b є невідомим коефіцієнтом, який необхідно знайти.

б). Вторинний корінь 8. Коефіцієнт b = -1

Розв'язання:

а). р2 –2р –b =0;

r = 4; -b/2

r1 = 4; r2 = -b/2 b є невідомим

б). р2 + bр – 16 =0;

r = -2b/2; 8

r1 = -2b/2; r2 = 8

r2 = 8 => b = -1

Відповіді:

а). Вторинний корінь -b/2. Число b є невідомим коефіцієнтом, який необхідно знайти.

б). Вторинний корінь 8. Коефіцієнт b = -1

отметь как лучший ответ