4. Розв’яжи задачу за допомогою системи рiвнянь: Знайти довжини сторін рівнобедреного трикутника,

якщо його периметр дорівнює 124 см, а основа більзід бічної сторони на 10%. до​

Ответы на вопрос

Отвечает Гришин Вова.

Ответ:

Означимо довжину основи рівнобедреного трикутника як x, а довжину бічної сторони як y. Тоді маємо:

y = 0.9x (так як основа більша за бічну сторону на 10%)

За властивостями рівнобедреного трикутника, друга бічна сторона також має довжину y, тому периметр можна записати як:

x + y + y = 124

x + 2y = 124

Або, використовуючи попереднє рівняння:

x + 2(0.9x) = 124

x + 1.8x = 124

2.8x = 124

x = 44.29

Отже, довжина основи рівнобедреного трикутника дорівнює 44.29 см, а довжина бічної сторони дорівнює 0.9 * 44.29 = 39.86 см.