У трикутнику ABC відомо, що кут C=90°, кут A-60°. Бісектриса кута А перетинає катет ВС у точці К.

Знайдіть відрізок ВК, якщо АК-СК=8 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Пожиганова Алёнка.

Дано:

У трикутнику ABC, кут C = 90°, кут A = 60°. Бісектриса кута А перетинає катет ВС у точці К. Знайдіть відрізок ВК, якщо АК - СК = 8 см.

Спочатку знайдемо значення кута B, використовуючи властивість суми кутів в трикутнику:

Кут B = 180° - кут A - кут C

Кут B = 180° - 60° - 90°

Кут B = 30°

Отже, у трикутнику ABC кути A, B та C відповідно дорівнюють 60°, 30° та 90°.

Тепер можемо застосувати теорему бісектриси в трикутнику. Згідно цієї теореми, бісектриса кута А ділить протилежний кут В на відрізки, пропорційні до прилеглих катетів. Тобто:

AK / CK = AB / BC

Ми знаємо, що AK - СК = 8 см, а також AB = BC, оскільки трикутник ABC є прямокутним трикутником з кутом C = 90°. Тому ми можемо записати:

AK / (AK - 8) = AB / AB

Підставляємо відомі значення:

AK / (AK - 8) = 1

Перекладаємо рівняння:

AK = AK - 8

Віднімаємо AK від обох боків:

8 = 0

Це неможливе рівняння, тому рівність неправильна.

Отже, в даному випадку неможливо визначити значення відрізка ВК, оскільки отримане рівняння не має розв'язків. Можливо, вихідні дані або умови задачі були вказані неправильно.