У трапеції ABCD з основами ВС і AD діагоналі перетинають ся в точці O, BO = 4 см, OD = 20 см, АС =

36 см. Знайдіть відрізки АО і OC. Будьласка допоможіть !!!

Ответы на вопрос

Отвечает Ильичёва Анна.

Ответ:

30 см,  6 см.

Объяснение:

Дано: АВСD - трапеція, ВО=4 см, DО=20 см,  АС=36 см.

АО, ОС - ?

ΔВОС подібний ΔАОD за властивістю трикутників, прилеглих до основ трапеції. Отже, ВО/ОD=ОС/АО.

Нехай АО=х см,  ОС=36-х см.

4/20=(36-х)/х;  4х=20(36-х);   4х=720-20х;  24х=720;  х=30

АО=30 см,  ОС=36-30=6 см.