Вектор MN має початок у точці M(4;5). Знайдіть координати точки N, якщо вона лежить на осі ординат

і абсолютна величина вектора MN дорівнює 5

Ответы на вопрос

Отвечает Гришевич Гоша.

Т.к. точка N лежит на оси ординат, то ее координаты равны (0; y1).

Тогда координаты вектора MN равны (-4; y1 - 5), а модуль его равен:

|MN|^2=(-4)^2+(y_1-5)^2\\25=16+y_1^2-10y_1+25\\y_1^2-10y_1+16=0\\y_1=2;y_1=8

У точки N могут быть координаты (0; 2) или (0; 8)