СРОЧНО !!! Знайдіть суму перших шести членів прогресії: 729; 486; 324;.


Ответы на вопрос

Отвечает Крылова Марина.

Відповідь:      S₆ = 1899 .  

Пояснення:

  Дана прогресія - геометрична :   b₂/b₁ = b₃/b₂ = 2/3 ;  q = 2/3 .

  b₆ = b₁q⁵ = 729 * ( 2/3 )⁵ = 729 * 32/243 = 96 ;    b₆ = 96 .

  S₆ = ( b₁ - b₆ )/( 1 - q ) = ( 729 - 96 )/( 1 - 2/3 ) = 1899 ;  S₆ = 1899 .