Розв’яжіть рівняння: (3х-у+1) 2 +х 2 - 4ху+4у 2 =0.


Ответы на вопрос

Отвечает Хариева София.

Ответ:

Объяснение:

Для розв'язання цього рівняння, спростимо його:

(3x - y + 1)^2 + x^2 - 4xy + 4y^2 = 0

Розкриємо квадрати:

9x^2 - 6xy + y^2 + 6x - 2y + 1 + x^2 - 4xy + 4y^2 = 0

Згрупуємо подібні члени:

10x^2 - 10xy + 14y^2 + 6x - 6y + 1 = 0

Тепер ми маємо квадратичне рівняння відносно змінних x та y. Щоб його розв'язати, можна застосувати метод дискримінантів або метод підстановки.

Якщо застосуємо метод дискримінантів, то отримаємо систему рівнянь:

10x^2 - 10xy + 14y^2 + 6x - 6y + 1 = 0 -- (1)

x = t -- (2)

Підставляємо (2) в (1):

10t^2 - 10ty + 14y^2 + 6t - 6y + 1 = 0

Тепер маємо квадратне рівняння відносно змінної y. Знаходження його коренів дозволить знайти значення x.

Якщо застосуємо метод підстановки, то ми використовуємо рівняння (2), де x = t, і підставляємо його в початкове рівняння:

(3t - y + 1)^2 + t^2 - 4t(y - t) + 4(y - t)^2 = 0

Це також дає нам квадратне рівняння відносно змінної y, яке можна розв'язати для отримання значень x.

Окремо, ми можемо розв'язати квадратне рівняння для x і підставити його значення в одне з рівнянь (1) або (2), щоб знайти значення y.

Враховуючи складність цього рівняння, розрахунок коренів вимагає більш детального аналізу.