Помогите пожалуйста! Срочно надо Із двох міст, відстань між якими 120 км, виїхали одночасно

вантажні автомобілі. Якщо вони рухатимуться назустріч один одному, то зустрінуться через 30хв.Якщо вони рухатимуться в одному напрямі, то легковий автомобіль наздожене вантажний через 4год після початку руху. Яка швидкість вантажного автомобіля? Даю 40 баллов!

Ответы на вопрос

Отвечает Omar Adema.

Відповідь:

Швидкість вантажного автомобіля 105 км/год.

Пояснення:

Із двох міст, відстань між якими 120 км, виїхали одночасно вантажний та легковий автомобілі. Якщо вони рухатимуться назустріч один одному, то зустрінуться через 30 хвилин. Якщо вони рухатимуться в одному напрямку, то легковий автомобіль наздожене вантажний через 4 години після початку руху. Яка швидкість вантажного автомобіля?

Позначимо як Х - швидкість вантажного автомобіля, та як У - швидкість легкового автомобіля.

Якщо швидкість руху ( V, у нашому випадку це або Х, або У ) помножити на час ( T ), впродовж якого здійснювався рух, то ми знайдемо відстань ( S ), яку подолано за цей час з цією швидкістю:

S = V × T

1) Якщо вантажний та легковий автомобілі рухатимуться назустріч один одному, то вони подолають відстань у 120 км та зустрінуться через 30 хвилин = 0,5 години. Маємо рівняння:

0,5У + 0,5Х = 120

2) Якщо вантажний та легковий автомобілі рухатимуться в одному напрямку, то легковий автомобіль, якийвідстає від вантажного автомобіля наздожене його через 4 години після початку руху. Маємо рівняння:

4У - 4Х = 120

3) Ми отримали систему рівнянь:

0,5У + 0,5Х = 120 ( 1 )

4У - 4Х = 120 ( 2 )

4) Помножимо рівняння ( 1 ) на 8:

0,5У + 0,5Х = 120 | × 8

4У + 4Х = 960 ( 3 )

5) Додамо рівняння ( 3 ) до рівняння ( 2 ):

4У + 4Х = 960

+

4У - 4Х = 120

--------------------

8У = 1080

У = 1080 / 8

У = 135 км/год. - швидкість легкового автомобіля.

6) Підставимо У = 135 до рівняння ( 2 ):

4 × 135 - 4Х = 120

540 - 4Х = 120

4Х = 540 - 120

4Х= 420

Х = 420 / 4

Х = 105 км/год. - швидкість вантажного автомобіля.

Перевірка:

Підставимо Х = 105 У = 135 до рівнянь ( 1 ) та ( 2 ):

1) 0,5 × 135 + 0,5 × 105 = 120

67,5 + 52,5 = 120

120 = 120 км/год.

2) 4 × 135 - 4 × 105 = 120

540 - 420 = 120

120 = 120 км/год.

Все вірно.