три ручки і 2 олівці коштуютб 16 грн. Знайти ціну ручки і ціну олівця якщо ручка на 2 грн дороща

олівця ​

Ответы на вопрос

Отвечает Терещенко Серафим.

Ответ:

Позначимо ціну ручки як "х" і ціну олівця як "у". За умовою задачі маємо наступну систему рівнянь:

3x + 2y = 16

x = y + 2

Підставимо друге рівняння в перше:

3(y + 2) + 2y = 16

Розв'яжемо це рівняння:

3y + 6 + 2y = 16

5y = 10

y = 2

Тепер підставимо цю величину у друге рівняння системи:

x = y + 2 = 4

Отже, ціна олівця становить 2 грн, а ціна ручки - 4 грн.

Объяснение:

чо