Треба чере х!!! від листа картону що має форму квадрата відрізали смужку завдовжки 5 см площа

прямокутного частини що залишились 150 см. Знайдіть початковий розмір аркуша

Ответы на вопрос

Отвечает Салимов Артур.

Ответ:

Объяснение:

Розмір квадрата на початку буде x * x, а площа квадрата буде x^2.

Довжина смужки, яку ми відрізали, дорівнює 5 см, а ширина прямокутної частини, що залишилася, становить x - 5 см (бо з кожного краю відрізали по 5 см).

Тоді, за формулою площі прямокутника, отримаємо:

(x - 5) * (x/5) = 150

x^2 - 5x = 750

x^2 - 5x - 750 = 0

Розв'язавши квадратне рівняння, ми отримаємо два корені: x = -25 та x = 30. Оскільки x - довжина сторони квадрату, то значення -25 не може бути правильним. Отже, розмір аркуша був 30 см на 30 см.