1.Домогосподарка Мотря змішала 300 г 10%-го і 200 г 20%-го розчинів оцто- вої кислоти. Знайдіть

концентрацію оцтової кислоти в отриманій суміші. 2. Для того щоб надрукувати весь наклад посібника з математики, використовують 3 різографи однакової продуктивності, які безперервно працюють протягом 10 год.Скільки годин безперервної роботи потрібно щоб надрукувати вдвічі більший наклад посібника, якщо використати для цього 5 таких самих різографів? ДАЮ 50 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Малофеева Виктория.

Відповідь:

Пояснення:

ЗАДАЧА 1

1) 1й розчин 300г - 100%

                      х г    - 10%

х= 300×10:100 = 30г - оцоту у 1му розчині

2) 2й розчин  200г  - 100%

                          х г    - 20%

х = 200×20:100 = 40г оцоту у другому розчині

3) змішали два розчини і отримали (300+200=500г, 40+30 = 70г0

500 г   - 100%

70г  - х%

х = 70×100: 500= 70:5=14 % - концентрація нової суміші

ЗАДАЧА 2

розв"язуємо за допомогою пропорції

1) 3 ризографи - 10годин

  5 ризографи - х годин

  х = 5×10:3 = 16 2/3 год  - на весь наклад посібника

2) а вдвічи більше -

16 2/3 ×2 = 32 4/3 = 33 1/3 год = 33 год 20хв

обо так 1) 10:3 = 3 1/3   - один за 10год

              2) 5×3 1/3 ×2 = 3 1/3×10= 30+ 10/3 = 30+3 1/3= 33 1/3 год