Знайдіть суму двадцяти перших членів арифметичної прогресії 21,18,15...


Ответы на вопрос

Отвечает Феєр Машка.

Ответ:       -150.

Объяснение:

a1=21;  a2=18;  a3=15...

***********

Решение.

an=a1+(n-1)d.

Sn=n*(a1+an)/2.

d=a(n+1) - an = a2-a1 = 18-21 = -3.

a(n) = a(20) = 21+19*(-3) = 21-57 = -36;

S(20) = 20*(21+(-36))/2 = 10*(-15) = -150.