Турист на човні за течією встигає пропливти за 3 год таку ж відстань, що він може пропливти за 3

год 40 хв проти течії. Знайдіть швидкістьтечії, якщо швидкість човна в стоячій воді дорівнює 5 км/год.А) 0,3 км/год; Б) 5 км/год;В) 0,5 км/год; Г) 50 км/год​

Ответы на вопрос

Отвечает Умрихин Слава.

Ответ:

0,5 км/ч

Объяснение:

1 час = 60 минут

3ч 40минут = 3ч + 40/60ч = 3ч + 2/3ч = 3. 2/3 часа

Скорость течения = х км/ч

Скорость лодки в стоячей воде = 5 км/ч

Скорость лодки по течению = 5 + х км/ч

Скорость лодки против течения = 5 - х км/ч

3 * (5 + х) = 3. 2/3 * (5 - х)

3 * (5 + х) = 11/3 * (5 - х)

15 + 3х = 55/3 - 11/3х

3х + 11/3х = 55/3 - 15

3х + 3. 2/3х = 18. 1/3 - 15

6. 2/3х = 3. 1/3

20/3х = 10/3

х = 10/3 : 20/3

х = 10/3 * 3/20

х = 1/1 * 1/2

х = 1/2

1/2 = 0,5

Скорость течения = (х) = 0,5 км/ч