У прямокутному трикутнику один із катетів на 3 см менший від гіпотенузи, а інший на 6 см менший від

гіпотенузи. Знайти гіпотенузу допоможіть будь ласка​

Ответы на вопрос

Отвечает Сивцова Виктория.

Відповідь:

15 см

Пояснення:

сторони
x - гипотенуза
x-3 - катет
x-6 - катет
(x-3)²+(x-6)²=x²

(x²-6x+9)+(x²-12x+36)=x²

x²-18x+45=0 - квадрате рівняння
корені:

x₁=15
x₂=3
перевірка
x₂=3 - не може бути гіпотенузою, бо тоді катети мають дорівнювати х-3=0 і х-6=-3