За три дні учні встигли прочитати 180 сторінок книги. За перший день учні прочитали в 2 рази менше

сторінок, ніж за другий день, а за третій день прочитали на 30 сторінок менше ніж за перші два дні. Скільки сторінок книги учні читали щодня? СРОЧНО!!!! ДА Я 100 БАЛОВ

Ответы на вопрос

Отвечает Новосёлов Данил.
Позначимо кількість сторінок, які учні прочитали за другий день, як "х." Зараз ми знаємо, що за перший день прочитали в 2 рази менше сторінок, тобто 2x, і за третій день прочитали на 30 сторінок менше ніж за перші два дні, тобто (x - 30).

Зараз ми можемо скласти рівняння на основі цих умов:

Перший день + Другий день + Третій день = Загальна кількість сторінок

(2x) + x + (x - 30) = 180

Тепер ми можемо розв'язати це рівняння:

2x + x + x - 30 = 180
4x - 30 = 180

Додамо 30 до обох боків:

4x - 30 + 30 = 180 + 30
4x = 210

Тепер поділимо обидва боки на 4:

4x / 4 = 210 / 4
x = 52.5

Таким чином, кількість сторінок, які учні читали за другий день, дорівнює 52.5. Правильно було б округлити це число до найближчого цілого числа, оскільки кількість сторінок повинна бути цілим числом.

Отже, учні читали приблизно 53 сторінки книги щодня.
Отвечает Сагиндик Ботакоз.

Ответ:

Нехай x — кількість сторінок, прочитаних за другий день.

Тоді за перший день учні прочитали x/2 сторінок, а за третій день — (x + x/2) - 30 сторінок.

Сума сторінок, прочитаних за три дні, дорівнює x + x/2 + (x + x/2) - 30 = 180 сторінок.

Звідси:

3x/2 - 30 = 180

3x = 240

x = 80

Отже, за другий день учні прочитали 80 сторінок, за перший день — 80/2 = 40 сторінок, а за третій день — 80 + 40 - 30 = 90 сторінок.

За другий день - 80 сторінок;

За перший день - 40 сторінок;

За третій день - 90 сторінок.