Які з чисел -1, 0, 1 задовольняють рівняння: a) 5x=0; 6) x(x+1)(2x-1) = 0; 1) х²+1-2x?


Ответы на вопрос

Отвечает Герасимов Алексей.

Відповідь:

Давайте перевіримо кожне з чисел -1, 0, 1 для задоволення рівнянь:

a) 5x = 0:

-1: 5 * (-1) = -5 ≠ 0, отже -1 не задовольняє рівняння.

0: 5 * 0 = 0, отже 0 задовольняє рівняння.

1: 5 * 1 = 5 ≠ 0, отже 1 не задовольняє рівняння.

Отже, тільки 0 задовольняє рівняння 5x = 0.

x(x+1)(2x-1) = 0:

-1: (-1)(-1+1)(2*(-1)-1) = (-1)(0)(-2-1) = 0, отже -1 задовольняє рівняння.

0: (0)(0+1)(20-1) = (0)(0)(0-1) = 0, отже 0 задовольняє рівняння.

1: (1)(1+1)(21-1) = (1)(2)(2-1) = 2, отже 1 не задовольняє рівняння.

Отже, -1 і 0 задовольняють рівняння x(x+1)(2x-1) = 0.

x² + 1 - 2x:

-1: (-1)² + 1 - 2*(-1) = 1 + 1 + 2 = 4, отже -1 не задовольняє рівняння.

0: (0)² + 1 - 2*(0) = 0 + 1 + 0 = 1, отже 0 не задовольняє рівняння.

1: (1)² + 1 - 2*(1) = 1 + 1 - 2 = 0, отже 1 задовольняє рівняння.

Отже, тільки 1 задовольняє рівняння x² + 1 - 2x = 0.

Пояснення: