Розв'яжіть рівняння (Баллов: 2) 1.5(−1)+3.5=3+5.5 1.5 ( x − 1 ) + 3.5 x = 3 x + 5.5 Введите

математический ответ

Ответы на вопрос

Отвечает Цимбалюк Софія.

Ответ:

1. 5(-1) + 3.5 = 3 + 5.5

Давайте спершу вирішимо це рівняння:

-5 + 3.5 = 3 + 5.5

-1.5 = 8.5

Ця рівність не виконується, отже, рівняння немає розв'язку.

2. 1.5(x - 1) + 3.5x = 3x + 5.5

Розглянемо друге рівняння:

Розподілимо 1.5 на обидві скобки:

1.5x - 1.5 + 3.5x = 3x + 5.5

Тепер додамо 1.5 до обох боків:

1.5x + 3.5x - 1.5 = 3x + 5.5 + 1.5

Зіберемо подібні терміни:

5x - 1.5 = 3x + 7

Тепер віднімемо 3x від обох боків:

5x - 3x - 1.5 = 3x - 3x + 7

2x - 1.5 = 7

Тепер додамо 1.5 до обох боків:

2x - 1.5 + 1.5 = 7 + 1.5

2x = 8.5

Поділимо обидві сторони на 2:

2x / 2 = 8.5 / 2

x = 4.25

Отже, розв'язок рівняння другого завдання: x = 4.25.

Объяснение: