Звільніться від ірраціональності в знаменнику 1) 18/3+√32) 3)​


Ответы на вопрос

Отвечает Денисова Татьяна.

Ответ:

ОбъяЩоб звільнитися від ірраціональності в знаменнику виразу 18 / (3 + √3), ми можемо використовувати метод позбавлення від ірраціональності, відомий як "спряжена пара".

Множимо чисельник і знаменник на спряжене число знаменника. Спряжене число до √3 - це -√3.

Отже:

(18 / (3 + √3)) * ((3 - √3) / (3 - √3))

Тепер розкриємо дужки і спростимо вираз:

(18 * (3 - √3)) / ((3 + √3) * (3 - √3))

= (18 * (3 - √3)) / (3^2 - (√3)^2)

= (18 * (3 - √3)) / (9 - 3)

= (18 * (3 - √3)) / 6

= (3 * (3 - √3))

= 9 - 3√3

Таким чином, вираз 18 / (3 + √3) можна звільнити від ірраціональності і дорівнює 9 - 3√3.

Ви не вказали другий вираз, про який запитуєте. Будь ласка, надайте його, і я з радістю вам допоможу.

Аналогічно, ви не надали третій вираз. Якщо у вас є ще питання, будь ласка, подайте їх, і я готовий вам відповісти

снение: