Решите систему уравнений (57—59): x² + y² - 6y = 0, + 2x = 0; 57. a) 1 1 + 58. a) x 59. a) = 3 -

co co 8' y x + y = 12; x - y = 3/5, x2 — ху — у² = −5; 6) 6) 6) [x2 X xy +y2 |x + y = -3. 4 1 1 X I - y 11 - 4. = 63, |y - 2x = 5/3, x² - 3xy + y² = 33.

Ответы на вопрос

Отвечает Гуменюк Елизавета.

Ответ:Давайте розглянемо систему рівнянь по черзі:

x² + y² - 6y = 0

2x = 0

Спочатку розв'яжемо друге рівняння: 2x = 0, що веде до x = 0.

Після підстановки x = 0 в перше рівняння отримаємо:

0 + y² - 6y = 0

y² - 6y = 0

Знайдемо y:

y(y - 6) = 0

Отже, маємо два варіанти:

y = 0

y - 6 = 0 => y = 6

Таким чином, система має два розв'язки: (x, y) = (0, 0) та (x, y) = (0, 6).

x + y = 12

x - y = 3/5

Додамо обидва рівняння, щоб усунути y:

(x + y) + (x - y) = 12 + 3/5

2x = 60/5 + 3/5

2x = 63/5

x = (63/5) * (1/2)

x = 63/10

Тепер підставимо x у перше рівняння:

63/10 + y = 12

y = 12 - 63/10

y = (120/10) - (63/10)

y = 57/10

Отже, розв'язок системи рівнянь (58) - це (x, y) = (63/10, 57/10).

x² - xy - y² = -5

x + y = -3

Додамо перше і друге рівняння:

x² - xy - y² + (x + y) = -5 - 3

x² - xy - y² + x + y + 8 = 0

Помітимо, що x² - xy - y² + x + y + 8 = (x² - 2xy + y²) + (x² + 2xy + y²) + 8 = (x - y)² + (x + y)² + 8.

Отже, маємо:

(x - y)² + (x + y)² + 8 = 0

Відомо, що сума квадратів дійсних чисел не може бути від'ємною. Отже, дана система не має дійсних розв'язків.

Объяснение: