Розв‘яжіть нерівність: х^2-3х-10<=0. ОЧЕНЬ НУЖНООООООООООО!!!!!!!!!!!!!!!


Ответы на вопрос

Отвечает Виноградов Георгий.

x²-3x-10≤0

вирішуємо як звичайне рівняння

х²-3х-10=0

квадратична рівняння типа ах²+bx+c=0

шукаємо діскриминант

D=b²-4ac=(-3)²-4×(-10)×1=49

х=(-b±√D)/2a=(3±√49)÷2=5 i -2

а=1>0⇒ гілки параболі йдуть вгору, тому інтервал нерівністі наступний +;-;+

Нам потрібна минусова частина, тому відповідь такова х∈[-2;5]

відповідь: х∈[-2;5]

дужкі квадратни, тому шо нерівність несуворе