Знайдіть а, арифметичної прогресії, якщо a10= -30, S10=-202081/2-+826​


Ответы на вопрос

Отвечает Лісовий Володя.

a_{10}=-30\\\\S_{10}=-20\\\\S_{10}=\frac{a_{1}+a_{10}}{2}*10=(a_{1}+a_{10})*5\\\\a_{1}+a_{10}=0,2S_{10} \\\\a_{1}=0,2S_{10}-a_{10} =0,2*(-20)-(-30)=-4+30=26\\\\\boxed{a_{1}=26}