у бібліотеці є лише підручники словники довідники та книги. словники-5%, довідники-8%, книги-75%,

кількість підручників-72.скільки загальна кількість книг у бібліотеці. скільки потрібно придбати додково підручників щоб отримана кількість відносилася як 4:1.

Ответы на вопрос

Отвечает Жилкин Витя.

Ответ:

600 книг; 78 підручників треба придбати

Объяснение:

5%+8%+75%=88%

100%-88%=12% складають підручники

12% складають 72 примірники

100% складають х примірників

х=100*72:12=600 (примірників книг у бібліотеці)

600:4=150 (підручників має бути, щоб отримана кількість відносилася як 4:1)

150-72=78 (підр.) треба докупити.