Сплавили 2 кг залізної руди, що містить 40% заліза, і 3 кг залізної руди, що містить 20% заліза.

Знайдіть відсотковий вміст заліза у отриманому сплаві.

Ответы на вопрос

Отвечает Худобина Маргарита.

РЕШЕНИЕ.

Пишем такое уравнение сплава.

1) 2 *40% + 3* 20% = (2 + 3)*Х% - сплав.

1% = 0,01 - процент. Раскрываем скобки, упрощаем.

2) 2*0,4 + 3*0,2 = 5*Х

3) 0,8 + 0,6 = 5*Х = 1,4

Находим неизвестное - Х.

4) Х = 1,4 : 5 = 0,28 = 28% - в сплаве - ответ.