Тіктөртбұрыштың периметрі 60 см. Егер тіктөртбұрыштың ұзындығы 10 см- ге арттырып, ал енін 6 см- ге

кемітсек , онда тіктөртбұрыштың ауданы 32 см квадратқа кішірейеді. Тіктөртбұрыштың ауданын табыңдар.

Ответы на вопрос

Отвечает Десяткин Влад.

пусть одна сторона х см,другая у см.

S=x·y

P=2·(x+y)

2·(x+y)=60

x+y=30

(х+10) - сторона увеличивается на 10,

(y-6) - другая сторона  уменьшается на 6

s=(x+10)·(y-6)

По условию s   уменьшается  на 32 по сравнению с S

Составляем уравнение:

x·y- (x+10)·(y-6)=32

x·y- (x·y+10y-6x-60)=32

x·y- x·y-10y+6x+60=32

28=10y-6x

Система

{x+y=30

{28=10y-6x

{y=30-x

{28=10·(30-x)-6x

16x=272

x=17

y=30-x=13

О т в е т. 13 и 17