Шлях довжиною 240 км катер проходить за течією річки за 8 годин, а проти течії -за 10 годин.

Знайдіть швидкість течії річки. помогите, системой, пожалуйста​

Ответы на вопрос

Отвечает Никитичева Эмилия.

3 км/год

Объяснение:

Нехай швидкість катера х км/год, швидкість річки у км/год. Маємо систему рівнянь:

8(х+у)=240;    10(х-у)=240

8х+8у=10х-10у;  10у+8у=10х-8х;  18у=2х;  х=9у.

8(9у+у)=240;  8*10у=240;  80у=240;  у=3.