В рівнянні x2-dx+15=0 один з коренів дорівнює 5. Знайти d і другий корінь


Ответы на вопрос

Отвечает Овакимян Сережа.

х² - dх + 15 = 0

х₁ = 5

5² - 5d + 15 = 0

25 + 15 - 5d  = 0

40 - 5d  = 0

5d = 40 - 0

d = 40 : 5

d = 8

- - - - - - - - - -

х² - 8х + 15 = 0

D = b² - 4ac = (-8)² - 4 · 1 · 15 = 64 - 60 = 4

√D = √4 = 2

х₁ = (8+2)/(2·1) = 10/2 = 5

х₂ = (8-2)/(2·1) = 6/2 = 3

Вiдповiдь: d = 8; х₂ = 3.