Моторний човен прийшов 60 км за течією річки і 36 км по озеру витративши на весь шлях 5 год Знайти

власну швидкість човна якщо швидкість течії2 км год​

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцев Вася.

Ответ:

18 км/год.

Объяснение:

Нехай власна швидкість човна х км/год, тоді його швидкість за течією х+2 км/год. Маємо рівняння:

60/(х+2) + 36/х = 5

60х+36х+72-5х²-10х=0

5х²-86х-72=0

х²-17,2х-14,4=0

За теоремою Вієта х=-0,8 (не підходить)   х=18.

Власна швидкість човна 18 км/год.