Моторний човен пройшов 60км за течією річки і 36км по озеру витративши на весь шлях 5 год. Знайти

власну швидкість човна, якщо швидкість течії річки становить 2км/год

Ответы на вопрос

Отвечает Лукьяненко Софья.

Ответ:

18 км/год

Объяснение:

Нехай власна швидкість човна х км/год, тоді його швидкість за течією х+2 км/год.

60/(х+2) + 36/х = 5

60х-120+36х+72=5х²-20

5х²-86х-72=0

х=(86±√(7396+1440))/10=(86±√8836)/10=(86±94)/10

х=-0,8 (не підходить)  х=18.