Складіть зведене квадратне рівняння кореннями якого є числа 5 і 1 Прошу!!!!


Ответы на вопрос

Отвечает Навроцька Діана.

Відповідь:

x^{2} -6*x+5=0

Пояснення:

Зведене квадратичне рівняння виду x^{2} +p*x+c=0 можна розв'язати за теоремою Вієта: сума коренів квадратичного рівняння дорівнює значенню p з протилежним знаком, а добуток коренів - вільному члену c.

Таким чином: x1+x2=-p,  x1*x2=c . За умовою задачі нехай x1=5, x2=1

Тоді: 5+1 = -p, 5*1 = c

Отже, p=-6, c=5

Таким чином, наше шукане квадратичне рівняння мати е вид:

x^{2} -6*x+5=0