Знайти n-ий член арифметичної прогресії: 2; 1,5; 1...


Ответы на вопрос

Отвечает Кильметова Элиза.

Відповідь:

Арифметична:

d = a2-a1=1.5-2 = -0.5

an = a1 + (n-1)*d

an = 2 + (n-1)×(-0.5) = 2.5 - 0.5n

Геометрична:

q = b2/b1 = 1.5÷2=0.70.75 або 3/4

bn = b1*q^n-1 = 2*3/4^n-1.

bn = 3/2^n-1

Пояснення:

d - різниця арифметичної прогресії

q - знаменник геометричної прогресії