Два маляри, працюючи разом, можуть пофарбувати фасад будинку за 6 годин. За скільки годин може

виконати цю роботу кожен з них, працюючи самостійно, якщо одному для цього потрібно на 5 годин менше, ніж другому? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Янситова Каролина.
Ответ:Нехай І маляр може пофарбувати фасад будинку за х годин, тоді ІІ - за (х + 5) годин. Продуктивності роботи І і ІІ малярів, відповідно, дорівнюють 1/х і 1/(х + 5), а під час сумісної роботи вона рівна 1/х + 1/(х + 5), що становить 1/6. Складаємо рівняння.

1/х + 1/(х + 5) = 1/6|·6x(x + 5), де х ≠ 0; х ≠ -5.

6(х + 5) + 6х = х(х + 5)

6х + 30 + 6х = х² + 5х;

х² + 5х - 12x - 30 = 0;

х² - 7x - 30 = 0;

x₁ = 10; x₂ = -3 - не задовольняє умову задачі.

Отже, І маляр може пофарбувати фасад будинку за 10 годин, а ІІ - за 10 + 5 = 15 годин.

Відповідь: 10 год; 15 год.

Объяснение:.