Два маляри,працюючи разо,можуть пофарбувати фасад будинку за 16 год. За скільки часу може виконати

кожен із них,працюючи самостійно,якщо одному для цього потрібно на 24 год. менше,ніж другому?

Ответы на вопрос

Отвечает Пряников Илья.

Ответ: 24 годин і 48 годин.


Отвечает Суржан Артур.

Ответ:

48 годин, 24 години.

Объяснение:

Нехай перший маляр може виконати роботу за х годин, тоді другий х-24 години.

Обидва маляри разом за 1 годину виконають 1/16 частину роботи.

Перший маляр за 1 годину виконає 1/х частину роботи.

Другий маляр за 1 годину виконає 1/(х-24) частину роботи.

Маємо рівняння:

1/16 = 1/х + 1/(х-24)

х²-24х=16(х-24)+16х

х²-24х-16х+384-16х=0

х²-56х+384=0

х=48  и х=8 (не підходить за умовою)

Отже, перший майстер може виконати роботу за 48 годин, другий за 48-24=24 години.