Периметр прямокутника дорівнює 76 см. Знайдіть довжини його сторін, якщо одна з них на 10% коротша

від другої.

Ответы на вопрос

Отвечает Дементьева Соня.

Ответ:

Объяснение:

Нехай одна сторона а - х см, тоді b - 0,9х см.  Із формули периметра

Р =2(а +  b) маємо:

2(х + 0,9х) = 76

76 : 2 = 1,9х

38 = 1,9х

х = 38 : 1,9

х = 20 см   одна сторона

0,9х = 0,9 * 20 = 18 см друга сторона

Перевірка:  2* (20 + 18) = 2 * 38 = 76 см

Отвечает Шабалина Юля.

Объяснение:

10% = 10 : 100 = 0,1

1 сторона = х см

2 сторона = х - 0,1*х = х - 0,1х = 0,9х см

Р = 76 см

2 * (х + 0,9х) = 76

2 * 1,9х = 76

3,8х = 76

х = 76 : 3,8

х = 20

1 сторона = (х) = 20 см

2 сторона = (0,9х) = 0,9 * 20 = 18 см

Р = 2 * (20 + 18) = 2 * 38 = 76 см