Записати у вигляді звичайного дробу нескінченний періодичний дріб 100,(6).


Ответы на вопрос

Отвечает Коваленко Анна.

Ответ:

Записуємо 100,(6) у вигляді дробу:

x = 100,(6)

Множимо обидві частини на 10, щоб вилучити періодичну частину:

10x = 1006,(6)

Віднімаємо ліву частину від правої:

10x - x = 1006,(6) - 100,(6)

Спрощуємо:

9x = 1006

x = 1006/9

Отже, 100,(6) можна записати у вигляді звичайного дробу 1006/9.