знайдіть суму шістнадцяти перших членів арифметичної прогресії, якщо шостий її член дорівнює 1, а

дев'ятий 2,8​

Ответы на вопрос

Отвечает Алиева Злата.

Ответ:     40.

Объяснение:

Дано

a(n) - арифметичної прогресії

a6=1

a9=2.8

************

s16=?

Решение

s(n) = n(a1+an)/2.

a(n) = a1+(n-1)d.

a6=a1+5d = 1;                      (1)

a9 = a1+8d = 2.8.                 (2)

************

От (2) вычитаем (1)

a1+8d - a1-5d = 2.8 - 1.

3d=1.8;

d=0.6 подставим в a1+5d = 1 =>

a1+5*0.6 = 1;

a1+3=1;

a1 =1-3 = -2.

s16 = 16((-2)+a16)/2.

a16 = a1+15d = -2 + 15*0.6 = -2 + 9 = 7.

s16=16((-2)+7)/2 = 16*5/2 = 40.