Знайти суму 13 членів прогресії -2;-6 -10 -14. Повне Розв'язання.


Ответы на вопрос

Отвечает Фефелов Лёша.

Ответ:    -338.

Объяснение:

Дано

a1=-2;

a2=-6;

a3=-10;

a4= -14.

********

S13 = ?

Решение

S(n)=n*(a1+an)/2.

a(n) =a1+(n-1)d;

d=a(n+1) - a(n)=a2-a1=-6-(-2) = -4.

a(13) =a1+12d = -2+12(-4) = -2-48 = -50;

S(13) = 13*[(-2) + (-50)] /2 = 13*(-52)/2 = -13*26 = -338.