Одне з двох натуральних чисел на 5 більше за друге. Знайдіть ці числа, якщо їх добуток дорівнює 126

срочно​

Ответы на вопрос

Отвечает Китанова Элина.

Відповідь:

9, 14

Пояснення:

Нехай 1 число=X

тоді 2 число оскільки більше на 5 буде = x+5

складаємо рівняння

x(x+5)=126

(розкриваємо дужки та переносимо 126 у праву частину із протилежним знаком)
x^2+5x-126=0

Використаємо теорему Вієта

x1+x2=-5
x1*x2=-126
x1=-14-сторонній корінь (бо не є натуральним числом)
x2=9

Тоді x=9-перше натуральне число
x=9+5=14-друге натуральне число

перевіряємо:

9(9+5)=9*14=126