3b/b-2 и 4/b^2-4 2) 7a/x^2-9 и a/x+3 3) 1/1-a,2a/1+a и a^2/1-a^2 4) 6x/x-y, 7xy/x+y и 3/х^2-y^2


Ответы на вопрос

Отвечает Гайнуллин Никита.

Ответ:

Ви запросили спростити деякі раціональні вирази. Давайте розглянемо кожен з них:

1) (3b) / (b - 2) і (4) / (b^2 - 4):

Спростимо другий вираз, розкривши деномінатор b^2 - 4 як різницю квадратів: b^2 - 4 = (b - 2)(b + 2).

Отже, другий вираз стає (4) / ((b - 2)(b + 2)). І тепер ми можемо порівняти два вирази:

(3b) / (b - 2) і (4) / ((b - 2)(b + 2)).

2) (7a) / (x^2 - 9) і (a) / (x + 3):

В цьому випадку ми можемо спростити обидва вирази шляхом розкриття різниці квадратів x^2 - 9 як (x - 3)(x + 3):

Перший вираз стає (7a) / ((x - 3)(x + 3)), а другий вираз залишається (a) / (x + 3).

3) (1) / (1 - a), (2a) / (1 + a) і (a^2) / (1 - a^2):

Спростимо третій вираз, розкривши деномінатор 1 - a^2 як різницю квадратів: 1 - a^2 = (1 - a)(1 + a).

Отже, третій вираз стає (a^2) / ((1 - a)(1 + a)). Тепер ми можемо порівняти всі три вирази:

(1) / (1 - a), (2a) / (1 + a) і (a^2) / ((1 - a)(1 + a)).

4) (6x) / (x - y), (7xy) / (x + y) і (3) / (x^2 - y^2):

Розкриємо деномінатор x^2 - y^2 як різницю квадратів: x^2 - y^2 = (x - y)(x + y).

Таким чином, третій вираз стає (3) / ((x - y)(x + y)). Тепер ми можемо порівняти всі три вирази:

(6x) / (x - y), (7xy) / (x + y) і (3) / ((x - y)(x + y)).

Якщо ви маєте конкретні запитання щодо цих виразів або потребуєте їхніх значень при певних значеннях змінних, будь ласка, уточніть це.