Решите пожалуйста 1. Розвʼяжи рівняння. a) 3x - 5 + 2,7Х = 16 - 1,3Х; б) 4,2X - 2(х - 3) = 1,5(x

- 2) + 2.

Ответы на вопрос

Отвечает Князь Дима.

Ответ:

a) Розв'яжемо рівняння 3x - 5 + 2,7x = 16 - 1,3x:

Спочатку об'єднаємо подібні члени, додавши 1,3x до обох сторін:

3x + 2,7x + 1,3x - 5 = 16

Тепер складемо всі коефіцієнти x:

7x + 1,3x - 5 = 16

Знайдемо суму коефіцієнтів x:

8,3x - 5 = 16

Тепер додамо 5 до обох сторін:

8,3x = 16 + 5

8,3x = 21

Тепер розділимо обидві сторони на 8,3, щоб знайти значення x:

x = 21 / 8,3 ≈ 2,53

б) Розв'яжемо рівняння 4,2x - 2(x - 3) = 1,5(x - 2) + 2:

Спочатку розгорнемо дужки, помноживши -2 на обидві частини виразу:

4,2x - 2x + 6 = 1,5x - 3 + 2

Тепер об'єднаємо подібні члени, додаючи 2x до обох сторін:

4,2x - 2x + 6 = 1,5x - 1

Знайдемо суму членів x:

2,2x + 6 = 1,5x - 1

Тепер віднімемо 1,5x від обох сторін:

2,2x - 1,5x + 6 = -1

Знайдемо суму членів x:

0,7x + 6 = -1

Тепер віднімемо 6 від обох сторін:

0,7x = -1 - 6

0,7x = -7

Тепер розділимо обидві сторони на 0,7, щоб знайти значення x:

x = -7 / 0,7

x = -10

Отже, розв'язки рівнянь:

a) x ≈ 2,53

б) x = -10

Отвечает Лодди Денис.

3x+1,3x+2,7x=16+5

7x=21

x=3

4,2x-2x+6=1,5x-3+2

4,2x-2x-1,5x=-3+2-6

0,7x=-7

x=-0,1