Log3(2x-1)+log3(x-4)=2 Допоможіть.терміново...


Ответы на вопрос

Отвечает Завгородний Даниил.
Область визначення рівняння: 2х-1>0 i x-4>0 отже, ОВ: x>4
Log3(2x-1)(x-4)=2
(2x-1)(x-4)=3^2
(2x-1)(x-4)=9
2x^2-9x-5=0
D=81+4*5*2=121
x1=(9-11)/4=-0.5 не належить області визначення рівняння 
x2=(9+11)/4=5
Відповідь: х=5