Добуток двох послідовних натуральних чисел на 63 більший від потроєного меншого числа. Знайдіть

менше із чисел.

Ответы на вопрос

Отвечает Евдокимов Данила.
a*(a+1)=3a+63 \\ a^2+a=3a+63 \\ a^2-2a-63=0 \\ D=4+252=256=16^2
Найдем положительный корень.
a=\frac{2+16}{2}=9
Первое число: 9; второе: 10.
Проверяем:
9*10=27+63
Все верно.
Ответ: 9 и 10.