Човен проплив 30 км за течією і 45 км проти течії, витративши на весь шлях 4 год. Знайдіть

швидкість течії, якщо власна швидкість човна - 19 км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Тюленёв Дима.
Нехай швидкість течії х км\год, тоді швидкість човна за течією 19+х км\год, проти течії 19-х км\год.

30\(19+х) + 45\(19-х) = 4
30(19-х) + 45(19+х) = 4(361-х²)
570-30х+855+45х-1444+4х²=0
4х²+15х-19=0
х=1.
Відповідь: 1 км\год.