Із Черкас до Вінниці одночасно виїхали автобус і автомобіль. Швидкість автомобіля була на 30км/год

більшою за швидкість автобуса, тому він прибув до Вінниці на 1 год 30 хв раніше. Знайдіть швидкість автобуса й автомобіля, якщо відстань між містами становить 270 км.

Ответы на вопрос

Отвечает Согомонян Сергей.
270/x-270/(x+30)=1.5
(270/x-270/(x+30))*x=1.5x
8100/(x+30)=1.5x
8100/(x+30)*(x+30)=1.5x*(x+30)
8100=1.5x²+45x
-1.5x²-45x+8100=0
D=-45²-4*(-1.5)*8100=50625
x1=(√50625-(-45))/(2*(-1.5))=-90
x2=(-√50625-(-45))/(2*(-1.5))=60 км в час автобус
60+30=90 км в час автомобиль